Programul Jocurilor Olimpice de iarna de la Sochi




Mulți ziariști se vaită de condițiile de o calitate îndoielnică din hotelurile din Sochi, de rugină, de numeroșii câini fără stăpân din stradă, etc. Dar să îl lăsăm pe ziariști cu problemele lor și să trecem la lucrurile care ne interesează. Jocurile Olimpice de iarnă de la Sochi sunt transmise live de TVR1. Mai jos aveți Programul  complet al Jocurilor Olimpice de iarnă de la Sochi.
Fusul orar local este cu cu două ore mai târziu față de cel din România.

Joi, 6 februarie
Ora
10.00 – 16.40 – Snowboard – Slopestyle Masculin + Feminin – calificari
18.00 – 18. 45 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat – calificari
19.30-22.55 – Patinaj artistic – Proba pe echipe: program scurt masculin + program scurt perechi

Vineri, 7 februarie
Ora
20.00-23.00 – Ceremonia de deschidere(Ora 18 in Romania)

Sambata, 8 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice
Ora
09.30-11.10 – Snowboard – Slopestyle masculin – calificari
12.00-14.30 – Hochei pe gheata – Tur preliminar: SUA – Finlanda
12.45-13.55 – Snowboard – Slopestyle masculin – Finala
14.00-15.05 – Schi fond – Skiathlon feminin – Finala
15.30-18.25 – Patinaj viteza – 5000 metri masculin – Finala
17.00-19.30 – Hochei pe gheata feminin – Tur preliminar: Canada – Elvetia
18.00-18.30 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat feminin – calificari
18.30-20.20 – Biatlon – Sprint masculin (10 km) – Finala
18.30-23.05 – Patinaj artistic – Probe pe echipe – program scurt dans + program scurt feminin + program liber perechi
18.30-22.05 – Sanie – Individual masculin – Mansele 1 si 2
20.30-21.35 – Sarituri cu schiurile – Trambulina normala masculin
22.00-23.35 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat feminin – Finala

Duminica, 9 februarie – vor fi decernate sapte titluri olimpice
Ora
10.30-11.40 – Snowboard – Slopestyle feminin – calificari
11.00-13.10 – Schi alpin – coborâre masculin – Finala
12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Suedia – Japonia
13.15-14.25 – Snowboard : Slopestyle feminin – Finala
14.00-15.05 – Schi fond – Skiathlon masculin – Finala
15.30-17.35 – Patinaj viteza – 3.000 metri feminin – Finala
17.00-19.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Rusia – Germania
18.30-20.20 – Biatlon – Sprint feminin (7,5 km) – Finala
18.30-22.25 – Sanie – Individual masculin – Mansele 3 si 4 – Finala
19.00-22.10 – Patinaj artistic – Proba pe echipe – program liber masculin, program liber feminin, program liber dans – Finala
21.30-23.15 – Sarituri cu schiurile – Trambulina normala masculin – Finala

Luni, 10 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice
Ora
9.00-12.00 – Curling masculin – primul tur: Rusia – Marea Britanie, Elvetia – Suedia, Danemarca – China, Germania – Canada
11.00-12.30 – Schi alpin – Supercombinata feminin: coborare
13.45-16.35 – Short-track : 1500 masculin Finala, 500 metri feminin, calificari, stafeta de 3.00 metri feminin calificari
14.00-16.30 – Hochei pe gheata feminin – Tur preliminar: SUA – Elvetia
14.00-17.00 – Curling feminin – primul tur: China – Canada, Elvetia – SUA, Suedia – Marea Britanie, Rusia – Danemarca
15.00-16.10 – Schi alpin – Supercombinata feminin: slalom – Finala
17.00-20.25 – Patinaj viteza – 500 metri masculin – Finala
18.00-19.20 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat masculin – calificari
18.45-21.40 – Sanie – Individual feminin – Mansele 1 si 2
19.00-20.20 – Biatlon – Urmarire masculin (12,5 km) – Finala
19.00-21.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Finlanda – Canada
19.00-22.00 – Curling masculin – primul tur: SUA – Norvegia, Danemarca – Rusia, Canada – Elvetia, Suedia – Marea Britanie
22.00-23.35 – Freestyle – schi acrobatic pe teren accidentat masculin – Finala

Marti, 11 februarie – vor fi decernate opt titluri olimpice
Ora
9.00-12.00 – Curling D – feminin – primul tur: Elvetia – Danemarca, Suedia – Canada, Rusia – SUA, Coreea de Sud – Japonia
10.00-11.25 – Freestyle – Slopestyle feminin – calificari
13.00-14.05 – Freestyle – Slopestyle feminin – Finalah
14.00-14.50 – Schi fond – Sprint (liber) masculin + feminin – calificari
14.00-16.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Germania – Suedia
14.00-17.00 – Curling, masculin, primul tur: Canada – Suedia, SUA – China, Marea Britanie – Germania, Norvegia – Rusia
14.00-17.05 – Snowboard – Half-pipe masculin – calificari
16.00-17.50 – Schi fond – Sprint (liber) masculin+feminin – Finala masculin + feminin
16.45-20.00 – Patinaj viteza – 500 metri feminin – Finala
18.30-21.45 – Sanie – Individual feminin – Finala
19.00-20.00 – Snowboard – Half-pipe masculin – turul doi
19.00-20.20 – Biatlon – Urmarire feminin (10 km) – Finala
19.00-22.25 – Patinaj artistic – perechi – programul scurt
19.00-21.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Rusia – Japonica
19.00-22.00 – Curling feminin – primul tur: Marea Britanie – SUA, Coreea de Sud- Elvetia, Danemarca – Japonia, China – Rusia
21.30-22.35 – Snowboard – Half-pipe masculin – Finala
21.30-23.05 – Sarituri cu schiurile feminin – trambulina normala – Finala

Miercuri, 12 februarie – vor fi decernate sase titluri olimpice
Ora
9.00-12.00 – Curling masculin – primul tur: Danemarca – SUA, Norvegia – Germania, China – Elvetia
11.00-13.10 – Schi alpin – Coborare feminin – Finala
12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Elvetia – Finlanda
13.30-14.20 – Combinata nordica- Trambulina normala: sarituri
14.00-17.00 – Curling feminin – primul tur: Japonia – Rusia, SUA – China, Coreea de Sud – Suedia, Canada – Marea Britanie
14.00-17.05 – Snowboard – Half-pipe feminin – calificari feminin
16.30-17.15 – Combinata nordica – Trambulina normala: 10 km – Finala
16.30-19.00 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Canada – SUA
18.00-19.40 – Patinaj viteza – 1000 m masculin – Finala
18.15-20.35 – Sanie – Dublu – Finala
19.00-20.00 – Snowboard – Half-pipe feminin – turul doi
19.00-22.00 – Curling masculin – primul tur – Germania -China, Elvetia – Marea Britanie, Rusia – Canada, Danemarca – Suedia
19.45-23.00 – Patinaj artistic – Perechi – Finala
21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Cehia – Suedia
21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – tur preliminar: Letonia – Elvetia
21.30-22.35 – Snowboard – Half-pipe feminin – Finala

Joi, 13 februarie – voi fi acordate sase titluri olimpice
Ora
9.00-12.00 – Curling feminin – primul tur – Canada – Danemarca, China – Marea Britnie, Elvetia – Suedia
10.15-12.00 – Freestyle – Slopestyle masculin – Calificari
11.30-13.20 – Skeleton feminin – Mansele 1 si 2
12.00-14.30 – Hochei pe gheata masculin – tur preliminar: Finlanda – Austria
12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – tur preliminar: Japonia – Germania
13.30-14.40 – Freestyle – Slopestyle masculin – Finala
14.00-16.30 – Short-track – 500 metri feminin – Finala – 1000 metri masculin calificari, stafeta 5000 metri calificari
14.00-15.40 – Schi fond – 10 km clasic feminin – Finala
14.00-17.00 – Curling masculin – primul tur: Elvetia – Rusia, Canada – Danemarca, Norvegia – Suedia, Marea Britanie – SUA
16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – tur preliminar: Rusia – Slovenia
16.30.-19.00 – Hochei pe gheata masculin – tur preliminar: Slovacia – SUA
18.00-20.20 – Biatlon – 20 km individual masculin – Finala
18.00-19.40 – Patinaj viteza – 1000 metri feminin – Finala
19.00-22.00 – Curling feminin – primul tur: Suedia – Danemarca, Rusia – Coreea de Sud, Elvetia – Canada, Japonia – SUA
19.00-23.30 – Patinaj artistic – Masculin – Programul scurt
20.15-21.30 – Sanie – stafeta – Finala
21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin- Tur preliminar: Canada – Norvegia
21.00-23.30 – Hochei pe gheata feminin – Tur preliminar: Suedia – Rusia

Vineri, 14 februarie – vor fi decernate sase titluri olimpice
Ora
9.00-12.00 – Curling masculin – primul tur – Suedia – China, SUA – Germania, Canada – Norvegia
11.00-12.30 – Schi alpin – Supercombinata masculin: coborâre
12.00-14.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Cehia – Letonia
14.00-15.55 – Schi fond – 15 km clasic masculin – Finala
14.00-17.00 – Curling feminin – primul tur: Coreea de Sud – China, Marea Britanie – Japonia, SUA – Danemarca, Rusia – Elvetia
15.30-16.40 – Schi alpin – Supercombinata masculin: slalom – Finala
16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Suedia – Elvetia
16.30-21.40 – Skeleton – Mansele 1 si 2 masculin – Mansele 3 si 4 femin – Finala
17.45-19.00 – Freestyle – Sarituri feminin – Calificari
18.00-20.20 – Biatlon – 15 km individual feminin – Finala
19.00-23.25 – Patinaj artistic – masculin – programul liber – Finala
19.00-22.00 – Curling masculin – primul tur – Marea Britanie – Danemarca, Rusia – SUA, China – Norvegia, Elvetia – Germania
21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Canada – Austria
21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Norvegia – Finlanda
21.30-22.35 – Freestyle – Sarituri feminin – Finala
21.30-22.35 – Sarituri cu schiurile – Marea trambulina individual masculin – calificari


Sambata, 15 februarie – vor fi decernate sapte titluri olimpice
Ora
9.00-12.00 – Curling feminin – primul tur – Canada – Japonia, China – Suedia, Marea Britanie – Coreea de Sud
11.00-13.10 – Schi alpin – Super-G feminin – Finala
12.00-14.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Slovacia – Slovenia
12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – Sferturi de finala
14.00-16.55 – Short-track – 1500 m feminin Finala, 1000 m masculin Finala
14.00-15.30 – Schi fond – stafeta 4×5 km feminin – Finala
14.00-17.00 – Curling masculin – primul tur: Suedia – Germania, Danemarca – Elvetia, Canada – Marea Britanie, Rusia – China
16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: SUA – Rusia
16.30-19.00 – Hochei pe gheata feminin – Sferturi de finala
17.30-19.25 – Patinaj viteza – 1000 metri masculin – Finala
18.45-21.05 – Skeleton masculin – Mansele 3 si 4 – Finala
19.00-22.00 – Curling feminin – primul tur – SUA-Suedia, Canada- Rusia, Marea Britanie – Elvetia, Danemarca – China
21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Elvetia – Cehia
21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Suedia – Letonia
21.30-23.15 – Sarituri cu schiurile – Marea Trambulina individual masculin – Finala

Duminica, 16 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice
Ora
9.00-12.00 – Curling masculin – primul tur – SUA- Canada, Marea Britanie – Norvegia, Suedia – Rusia
11.00-13.10 – Schi alpin – Super-G masculin – Finala
11.00-12.10 – Snowboard – Snowboardcross feminin – Calificari
12.00-14.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Austria – Norvegia
12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – Meci de clasament 5-8
13.15-14.05 – Snowboard – Snowboardcross feminin – Finala
14.00-16.30 – Schi fond – stafeta 4×10 km masculin – Finala
14.00-17.00 – Curling feminin – primul tur: Danemarca – Coreea de Sud, Japonia – Elvetia, Suedia – Rusia, SUA – Canada
16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Rusia – Slovacia
16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Slovenia – SUA
18.00-19.50 – Patinaj viteza – 1500 metri feminin – Finala
19.00-20.20 – Biatlon – Mass-start 15 km masculin – Finala
19.00-22.45 – Patinaj artistic – Dans – Programul scurt
19.00-22.00 – Curling masculin – primul tur – Norvegia – Elvetia, China – Canada, Germania – Danemarca, SUA – Suedia
20.15-22.55 – Bob dublu masculin – Mansele 1 si 2
21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Tur preliminar: Finlanda – Canada
21.00-23.30 – Hochei pe gheata feminin – Meci de clasament 5-8

Luni, 17 februarie – vor fi decernate sase titluri olimpice
Ora
9.00-12.00 – Curling feminin – primul tur – Rusia – Marea Britanie, Coreea de Sud – SUA, Japonia – China
11.00-12.30 – Snowboard – Snowboardcross masculin – Calificari
13.30-14.30 – Snowboard – Snowboardcross masculin – Finala
14.00-17.00 – Curling masculin – primul tur: China – Marea Britanie, Germania – Rusia, Elvetia – SUA, Norvegia – Danemarca
16.30-19.00 – Hochei pe gheata feminin – Seminale
17.45-19.00 – Freestyle – Sarituri masculin – Calificari
18.30-21.00 – Bob dublu masculin – Mansele 3 si 4 – Finala
19.00-20.20 – Biatlon – Mass-start feminin 12,5 km – Finala
19.00-22.35 – Patinaj artistic – Dans – Programul liber – Finala
19.00-22.00 – Curling feminin – primul tur – China – Elvetia, Danemarca – Marea Britanie, Canada – Coreea de Sud, Suedia – Japonia
21.00-23.30 – Hochei pe gheata feminin – Semfinala
21.15-23.10 – Sarituri cu schiurile – Marea Trambulina pe echipe masculin – Finala
21.30-22.35 – Freestyle – Sarituri masculin – Finala

Marti, 18 februarie – vor fi decernate cinci titluri olimpice
Ora
9.00-12.00 – Curling masculin + feminin – Eventuale baraje
11.00-13.00 – Schi alpin – Slalom urias feminin- prima mansa
12.00-14.30 – Hochei pe gheata masculin – Baraj pentru sferturile de finala
12.00-14.30 – Hochei pe gheata feminin – Meci de clasament 7-8
13.30-14.20 – Combinata nordica – Marea Trambulina individual: Sarituri
13.30-15.30 – Short-track – 1000 metri feminin calificari, 500 metri masculin, calificari, stafeta 3.000 metri feminin, Finala
14.00-17.00 – Curling masculin + feminin – Eventuale baraje
14.30-16.10 – Schi alpin – Slalom urias feminin – mansa secunda – Finala
16.00-16.45 – Combinata nordica – Marea Trambulina individual (10 km) – Finala
16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – Baraj pentru sferturile de finala
16.30-19.00 – Hochei pe gheata feminin – Meci de clasament 5-6
17.00-20.00 – Patinaj viteza – 10.000 metri masculin – Finala
17.45-19.25 – Freestyle – Half-pipe masculin – Calificari
19.00-22.00 – Curling masculin + feminin – Eventuale baraje
19.15-21.10 – Bob dublu feminin – Mansele 1 si 2
21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Baraj pentru sferturile de finala
21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Baraj pentru sferturile de finala
21.30-22.30 – Freestyle – Half-pipe masculin – Finala

Miercuri, 19 februarie – vor fi decernate opt titluri olimpice
Ora
9.15-11.00 – Snowboard – Slalom urias paralel masculin + feminin – Calificari
11.00-13.00 – Schi alpin – Slalom urias – Prima mansa
12.00-14.30 – Hochei pe gheata masculin – Sferturi de finala
13.00-15.05 – Snowboard – Slalom urias paralel – Finala masculin+ Finala feminin
13.15-15.00 – Schi fond – Sprint pe echipe clasic masculin + feminin – Calificari
14.00-17.00 – Curling feminin – Semifinale
14.30-16.10 – Schi alpin – Slalom urias masculin – mansa secunda – Finala
15.45-17.00 – Schi fond – Sprint pe echipe clasic masculin +feminin – Finala
16.30-19.00 – Hochei pe gheata masculin – Sferturi de finala
17.30-19.20 – Patinaj viteza – 5000 metri feminin – Finala
18.30-20.30 – Biatlon – stafeta mixta – Finala
19.00-23.30 – Patinaj artistic – feminin – Programul scurt
19.00-22.00 – Curling masculin – Semifinale
20.15-22.20 – Bob dublu masculin – Mansele 3 si 4 – Finala
21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Sferturi de finala
21.00-23.30 – Hochei pe gheata masculin – Sferturi de finala

Joi, 20 februarie – vor fi decernate sase titluri olimpice
Ora
11.45-12.25 – Freestyle – Skicross masculin – Calificari
12.00-12.50 – Combinata nordica – Marea Trambulina pe echipe: Sarituri
12.30-15.30 – Curling feminin – Meci pentru locul 3
13.30-15.00 – Freestyle – Skicross masculin – Finala
15.00-16.15 – Combinata nordica – Marea Trambulina pe echipe: 4×5 km – Finalaâ
16.00-18.30 – Hochei pe gheata feminin – Meci pentru locul 3
17.30-20.30 – Curling feminin – Finala
18.30-19.45 – Freestyle – Half-pipe feminin – Calificari
19.00-23.10 – Patinaj artistic – Feminin – Programul liber – Finala
21.00-23.30 – Hochei pe gheata feminin – Finala
21.30-22.25 – Freestyle – Half-pipe feminin – Finala

Vineri, 21 februarie – vor fi decernate sapte titluri olimpice
Ora
11.45-12.25 – Freestyle – Skicross feminin – Calificari
12.30-15.30 – Curling masculin – Meciul pentru locul 3
13.30-15.00 – Freestyle – Skicross feminin – Finala
16.00-18.30 – Hochei pe gheata masculin – Semifinale
16.45-18.00 – Schi alpin – Slalom feminin – prima mansa
17.30-20.30 – Curling masculin – Finala
17.30-19.25 – Patinaj viteza – Urmarire pe echipe masculin + feminin – Calificari
18.30-20.30 – Biatlon – stafeta de 4×6 km feminin- Finala
20.15-21.25 – Schi alpin – Slalom feminin – mansa secunda – Finala
20.30-23.15 – Short-track – 500 metri masculin Finala, stafeta 5000 metri masculin Finala, 1000 metri feminin Finala
21.00-22.30 – Hochei pe gheata masculin – Semifinale

Sambata, 22 februarie – vor fi decernate sapte titluri olimpice
Ora
9.15-11.00 – Snowboard – Slalom paralel masculin + feminin – Calificari
13.15-15.20 – Snowboard – Slalom paralele masculin + feminin – Finala
13.30-15.25 – Schi fond – Mass-start 30 km feminin – Finala
16.45-18.15 – Schi alpin – Slalom masculin – prima mansa
17.30-20.05 – Patinaj viteza – Urmarire pe echipe masculin + feminin – Finala
18.30-20.40 – Biatlon – stafeta 4×7,5 km masculin – Finala
19.00-21.30 – Hochei pe gheata masculin – Meci pentru locul 3
20.15-21.50 – Schi alpin – Slalom masculin – mansa secunda – Finala
20.30-23.05 – Bob patru persoane masculin – Mansele 1 si 2

Duminica, 23 februarie – vor fi decernate trei titluri olimpice
Ora
11.00-13.55 – Schi fond – 50 km masculin – Finala
13.30-16.05 – Bob patru persoane masculin – Mansele 3 si 4 – Finala
16.00-18.30 – Hochei pe gheata masculin – Finala
20.00-22.30 – Ceremonia de inchidere a Jocurilor Olimpice.

Comentarii

Postări populare de pe acest blog

Ce inseamna GG la pariuri?

Ce inseamna PsF1?

Handicap asiatic pe goluri marcate under si over