Stiri scurte de la EURO 2016

1. Cristiano Ronaldo are cele mai multe aparitii la un turneu final european - 17
2. Germania, Italia, Spania, Franta si Anglia sunt pe aceeasi jumatate de tablou si doar una dintre aceste echipe va juca finala EURO2016.
3. Zlatan Ibrahimovic a declarat ca se retrage din fotbal dupa EURO2016.

4. Spania pierdut meciul impotriva Croatiei cu 2-1 si in prima etapa eliminatorie o va intalni pe Italia.
5. Toni Kroos a dat 111 pase corecte, cu 6 mai multe decat intreaga echipa a Irlandei de Nord.
6. Germania si Polonia s-au calificat din grupe fara sa primeasca vreun gol.
7. Dupa meciurile de azi din Grupa F, Ungaria a castigat grupa, Islanda a venit pe locul 2, Portugalia e pe locul 3 cu 3 puncte, iar Austria este eliminata. Dupa partidele de azi, Albania nu mai are sanse sa ajunga in primele 16 echipe de la EURO.

8. Robert Lewandowski a jucat 270 minute la acest are turneu de fotbal fara sa traga un sut pe poarta.
9. Spania nu mai primise gol la Europene de 735 de minute. Croatia i-a stricat acest record.
10.Romania se califica fara probleme cu 4 puncte, daca invingea Albania. Multumim portarului Romaniei si celor 10 adormiti care sunt banuiti ca stiu fotbal.